Színes élmények Kiskorpádon!
Májusban, még az ívási időszak előtt egy spontán 48 órás horgászatra foglaltunk helyet Párommal, a Kiskorpádi Szigetestó 8-as állására.
Köztudott, hogy ez a vízterület nem csupán nagytestű, békés halakban gazdag, hanem páratlan koi ponty állománnyal is rendelkezik. Ezek közül szerettünk volna párat elcsípni.
A tópartra megérkezvén szívélyes fogadtatásban részesültünk és sok hasznos tanácsot is kaptunk a Tógazdától. Viszonylag kevés információval rendelkeztünk erről az állásról előzetesen, mégis kész taktikával vágtunk neki a túrának, mégpedig a következő módon:
Jómagam 3 bojlis bottal a 7-es és 8-as állás határát horgásztam. Alapozó etetésként fél kg Nash bojlit juttattam be, mely a hajszálelőkére egyaránt felkerült.
Dalma képviselte a feeder szekciót. 2 bottal a szigettől balra fekvő területet horgászta, míg a harmadik bottal a sziget és az az mögötti átjárót vallatta.
Már kipakolásnál eldőlt, hogy melyik módszer fog győzedelmeskedni. Délelőtt 10-kor kerültek bevetésre a botok, az első jelentkezőkre alig kellett fél órát várni, majd sorra jöttek a szebbnél szebb spanyol mintázatú és színes koi pontyok.
A tábort csak késő délutánra sikerült felállítanunk, valamint csak ilyenkor kerültek elő a bojlis botok is. Már az első nap felülmúltuk számításainkat, így éjszakára csak a "nagyhalas" szerelékek maradtak bent, melyek rezzenéstelenül aludták át az éjszakát, velünk együtt.
Szombat reggel kipihenten, újult erővel kezdtük meg a napot. Délelőtt 11 órakor már a 8. feederrel fogott halunkat szákoltuk meg, így egy kis pihenő mellett döntöttünk. Elpakoltuk a felesleges felszereléseket (bojlis cuccok) és egy kiadós ebéd mellett rápihentünk a délutánra.
Vágjunk bele a szakmába :)
Kétfajta etetőanyaggal készültünk, az egyik a Bait-Tech The Juice Groundbait volt, melyet epres locsolóval kevertünk be. Ez egy sötétebb színű anyag lett, mely ebben a helyzetben nem bírt elég csalogató hatással. Másik mixünk 70% 2mm-es Aqua Garant pelletet és 30% magas halliszt tartalmú, zöld etetőanyagot tartalmazott. Ez egy magas fehérjetartalmú, élénk színű keverék volt, melynek nem tudtak ellenállni a pontyok.
A három feeder bottal meghorgászott hely közül csupán az egyiket etettük rendszeresen, tigrismogyoróval és 8mm-es pellettel.
Ez a hely folyamatosan adott halat, de sokkal lassabb ütemben. Eközben a partszélen hamarabb tudtunk kapást kicsikarni, de sokszor 2-3 hal után helyváltoztatásra kényszerültünk.
Csalinak 8-10-12 mm-es pop-up és wafter bojlikat használtunk több színben. Nem tudunk kiemelkedő csaliról beszámolni, egyaránt működött a sárga, piros, rózsaszín is.
Felszerelésünk fő részét a By Döme TEAM FEEDER Long Cast Method Feeder kosár alkotta, 45g-os méretben. Ehhez 10-es Korda Krank horgokat használtunk, melynek a szakállát fogóval leroppantottam! Némi szelektálásra gondolván felkerültek 8-as horgok és 14-16mm-es waftersek is. A pontyok méretét ezekkel sem sikerült növelnünk, viszont a kapásaink száma radikálisan csökkent, így hamar felhagytunk ezekkel a szerelékekkel. Fontos még megemlítenem, hogy nagytestű pontyokra is számítva 0,30-as monofil előtétek kerültek még fel 30-30 méter hosszan, melyek megkönnyítették és biztonságosabbá tették a fárasztásokat.
A nagyhalak elkerültek minket, mindössze 2db 10kg feletti példányt sikerült elcsípnünk, viszont annál több koi ponty tette tiszteletét nálunk. A tó szokásos vízszintjéhez képest 20cm-rel alacsonyabban volt, mely egyik fő oka lehet annak, hogy a nagytestű halak nem járták a tó ezen részét. Ha már az igazán nagy pontyok elkerültek minket, így sem csüggedtünk, hiszen a közel 50 óra horgászat alatt, több mint 80 db pontyot sikerült fognunk, melynek összsúlya meghaladta az 400 kilogrammot. Az élménydús horgászaton kívül jutott idő pihenésre és a természet csodálására is, további élmények átélésére Kiskorpádon.
Selmi Bálint