Tavaszi methodozás februárban
A címmel ellentétben még csak februárt írunk, de az időjárás igazán tavasziasra fordult. Egyik kedvenc horgász vizem, a berkesdi tó is kiolvadt, így nem maradhatott a garázsban a feeder felszerelés! Ki kellett próbálnom a methodozást februárban.
Reggel 8 óra környékén érkeztem a tóra. Nagy meglepetés ért, a halak aktívan és szemmel látható fordulásokkal, túrásokkal mutatták magukat, így nem volt nehéz dolgom a helyválasztás során.
Rövid tanakodás után a bejárati oldal elején foglaltam helyet, a sekély vízben. Tőlem jobbra még vízből kiálló és vízalatti akadók is egyaránt megtalálhatóak voltak, míg az előttem és tőlem balra fekvő területeken csak néhány, víz alatt rejlő bokor helyezkedett el.
Ezen a napon egyik botommal ennek az akadós résznek a szélét pásztáztam, egy messzebbi, 60-70 méteres távolságban, a véletlenre bízva "mindent". Ehhez képest másik felszerelésemet rövidebben, körülbelül 35 méteren, egy egyenletes aljzattal rendelkező területre klipszeltem ki. Tudatosan, a táplálékot kereső halakra terveztem a horgászat ezen részét. Így tehát alapozó etetéssel indítottam, mely 2 mm-es pelletből és fél doboz csemege kukoricából állt.
Szeretném kiemelni, hogy ebben az időszakban nincs szükség nagyobb mennyiségű csalogató anyagra, az attraktivitás és a pontosság sokkal fontosabb. Így a pelleteket édes ízvilágú locsolókba áztattam és csupán egy kevés vizet tettem hozzá.
A kereső horgászatra egy erősen halas, intenzív method mixet használtam, melyhez némi pelletet kevertem. Napközben a szél megerősödött, így a pellet mennyiségét is növeltem. Ezen a boton sokkal hamarabb értem el sikereket a másik, röviden klipszelt készséggel szemben, ám ezeket a kapásokat nem tudtam folyamatosan fenntartani. Erre a felszerelésre 8 mm-es narancs színű csalik kerültek.
A stopperóra ezen a napon nem került elő, a pihenés és jó hangulat volt az elsődleges cél, némi halfogással. Körülbelül 1-1,5 óra után beindult az etetés! Hihetetlen mennyiségű és intenzitású kapásban volt ezután részem, melyről előzetesen nem is álmodoztam. A kezdeti nehézségeket (akadók kutatása, hol szándékosan, hol kevésbé...), szakadásokat, és a szél elleni küzdelmet egy gyönyörű 8 kilogramm körüli ponty hálálta meg.
Mindig igyekszem a felszerelésemmel egyszerűségre törekedni, így ezen a napon csupán 2 fajta kosarat és horogelőkét használtam. Ezek között található a Guru cég előre kötött QM1 típusú horga, melyet 12-es méretben alkalmaztam, a tökéletesség teljes igényével.
A halfogás eredményességét növelve, az etetésre kerülő method kosarakba minden esetben került pár szem csemege kukorica is, a csali színét ehhez igazítottam.
A nagy hal örömére rövid időre félre tettem a feeder botokat egy igazán finom ebéd erejéig, melyet a tavon térítés fejében igénybe vehet minden horgász és vendége.
Ebéd után visszatértem a horgászhelyre, ismét pár alapozó dobás és már folytatódhatott is az élménypeca.
Nagy áttörést nem hozott a délután, jelentősen lassabban és kevesebb halat sikerült már fogni, illetve többet bajlódtam az akadókkal is. A szél tovább erősödött, így csökkentettem a távolságot a kereső horgászatra szánt boton, mely jó döntésnek bizonyult. Ezen dobások közül került ki a nap második legnagyobb hala, mely egy közel 5 kilogrammos tükörponty volt. Nap végén összesítve fogásomat, több mint 10 gyönyörű pontyot sikerült szákba terelni, rengeteg kárász kíséretében.
Ebben az évben szeretnénk a horgásztó vezetésével közösen több versenyt szervezni, növelve az izgalmakat és lehetőségeket az idelátogató horgászközönségnek. Célunk minden hónapban, rendszeresen egy, vagy akár több versenyzési lehetőséget nyújtani, mind egyéni, mind páros kategóriában is.
Ezekről Facebookon, illetve a tó honlapján értesülhettek.
Hasznos készülődést és kellemes "tavaszi" horgászatot kívánok Minden Sporttársnak!
Selmi Bálint